Yeşil Kart Sigortası, geçerli olduğu ülkelerde aracınızla 3.şahıslara vereceğiniz sizin sorumluluğunuzdan kaynaklanan zararlar için zararın meydana geldiği ülkenin trafik sigortası olarak çalışır.

Yeşil Kart Sigortası ile yeşil kart sigortasının geçerli olduğu ülkelerde yurt dışında karşılaşabileceğiniz aracınızdan kaynaklı kaza durumlarında bulunduğunuz ülkenin yasaları çerçevesinde sorumluluğunuzdan doğan tazminat yükümlülüklerini güvence altına alın.

Yeşil Kart Sistemine üye 47 ülkede geçerli olup, trafik sigortasının eki niteliğindedir. Yeşil Kart poliçesi, kazanın meydana geldiği ülkede yürürlükte olan trafik sigortası kapsam ve limitleri çerçevesinde teminat vermektedir.

Sigorta dahilinde almak istediğiniz yeşil kart birçok farklı türdeki motorlu taşıtı kapsamaktadır.   Akıllara ilk olarak otomobil gelse de motosiklet türü kişisel araçlar, taksi, otobüs, minibüs şeklindeki ulaşım taşıtları, kamyonet, iş makinesi hatta traktör gibi araçlar da bu sigorta kapsamına dahildir.

Yeşil kart, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere geniş bir alanda geçerlilik göstermektedir. Belgeyi almak için önceden belirlenmiş ücretleri ödemeniz gerekmektedir.  Yeşil kart sigortası farklı süreler ile uyumlu olarak temin edilebilir. Kısa süreli bir ihtiyaç durumu varsa sigorta planı 15 günden başlar. Uzun süreli sigorta için bir yıla kadar ödeme seçenekleri bulunmaktadır.